Samochodowe kosmetyki – modne czy potrzebne?

Samochodowe kosmetyki – modne czy potrzebne?

Samochodowe kosmetyki – duży wybór

Samochodowe kosmetyki obecnie są bardzo popularnym produktem używanym w procesie czyszczenia, regeneracji, pielęgnacji oraz ochrony auta. Ponieważ właściciele pojazdów coraz bardziej skrupulatnie dbają o swoje cztery kółka stąd też dobierają do tych czynności odpowiednie środki. Ba, interesują się ich składem, właściwościami i działaniem. Zwłaszcza w specjalistycznych sklepach można dostać przeróżne rodzaje kosmetyków samochodowych, począwszy od pielęgnacji, a na konserwacji skończywszy. I tak poszczególne działy kosmetyki samochodowej przedstawiają kosmetyki różnego przeznaczenia, na przykład:

– środki do pielęgnacji karoserii;

– kosmetyki do wnętrza samochodu;

– preparaty przeznaczone do desek rozdzielczych;

– płyny do mycia szyb;

– środki do czyszczenia skór i tapicerki;

– preparaty do konserwacji opon;

– auto kosmetyki do czyszczenia i pielęgnacji silnika.

Niektórzy także zaliczają do tak zwanej chemii samochodowej również wszelkiego rodzaju preparaty neutralizujące zapachy oraz odświeżacze powietrza.

 

Samochodowe kosmetyki pielęgnujące karoserię

Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji auta mają za zadanie pomóc w utrzymaniu czystości na przykład karoserii. A jak wiadomo jest ona narażona na wiele czynników mających negatywny wpływ. Są to przede wszystkim:

– niskie i wysokie temperatury,

– promieniowanie słoneczne,

– kwaśne deszcze,

– odchody ptaków,

– soki drzew,

– mnóstwo przyklejonych owadów, w tym komarów,

– piasek, błoto, żwir i tak dalej.

Niestety przyczyniają się one do niszczenia lakieru lub pozostawiania nieciekawych śladów. Dlatego też auto kosmetyki, takie jak np. odpowiedni wosk jest zdecydowanie środkiem zbawiennym dla przywrócenia jak najlepszej jakości karoserii. Do tego wybór preparatu specjalnego przeznaczenia nie tylko czyści, ale również chroni przez długi czas przed ponownym działaniem czynników szkodliwych, a nawet przed odbarwieniami lakieru.

Rola auto kosmetyków konserwujących

 

Ta grupa kosmetyków służy najczęściej do tego, aby utrzymywać w jak najlepszej kondycji progi, podwozie i hamulce samochodu. Regularna konserwacja jest niezwykle istotna dla dobrego stanu blacharki. Dzięki odpowiednim preparatom możemy zapobiegać rozwojowi ognisk korozyjnych. Wytwarzana przez nie powłoka chroni również konserwowane powierzchnie przed niekorzystnym działaniem wody lub niewielkimi uszkodzeniami mechanicznymi, jakie mogą powodować np. odpryski kamyków. Rzetelne podejście do tego tematu, jakim jest konserwacja pozwoli nam cieszyć się nienagannym stanem auta przez długie lata i jednocześnie zaoszczędzić na naprawach oraz wymianie poszczególnych części.

 

Kosmetyka samochodowa – korekta lakieru

 

Renowacja lakieru to czynność, dzięki której możemy spodziewać się olśniewającego efektu wizualnego, niczym wprost z salonu samochodowego. Najczęstsze defekty lakieru, które nie dają na siebie patrzeć i tym samym nas denerwują to:

– drobne uszkodzenia mechaniczne np. zarysowania,

– odpryski,

– hologramy,

– ślady po wżerach,

– trwałe zabrudzenia,

– zmatowienia lakieru.

Korekta lakieru jest procesem wieloetapowym, ponieważ w pierwszej kolejności należy pozbyć się wyżej wspomnianych niedoskonałości. Natomiast zasadniczym działaniem będzie tutaj proces polerowania lakieru przy użyciu odpowiednich akcesoriów i oczywiście preparatów, jakimi są np. pasty polerskie. W efekcie poprawnie przeprowadzonych czynności możemy uzyskać ponownie piękną, kolorową i błyszczącą powłokę.

Gdzie najlepiej zaopatrywać się w samochodowe kosmetyki?

 

Jeżeli potrzebujemy profesjonalnych kosmetyków do ochrony naszego ukochanego auta, z pewnością nie może to być standardowy płyn do mycia naczyń. Dlatego najlepiej zakupu dokonać w specjalistycznym sklepie zajmującym się dystrybucją chemii samochodowej. Ponadto pracownicy takich punktów sprzedażowych, jak np. hurtownia kosmetyków samochodowych Xpert w Rzeszowie o auto kosmetykach wiedzą praktycznie wszystko. A z racji szerokiego asortymentu produktów każdy klient będzie w stanie na pewno wybrać coś dla swojego samochodu. W końcu odpowiednia dbałość o każdy element pojazdu wpływa nie tylko na piękny efekt wizualny, ale jednocześnie przedłuża żywotność całej machiny.