Na co zwrócić uwagę, jeśli decydujemy się na wynajem busa?

Na co zwrócić uwagę, jeśli decydujemy się na wynajem busa?

Przemieszczanie się w większej grupie zawsze stanowi nie lada wyzwanie. Niezależnie do tego, czy to wakacje, przewożenie gości ślubnych czy impreza integracyjna. Im więcej osób, tym większy problem, nawet jeśli mamy prawo jazdy. W zwykłym samochodzie razem z kierowcą zmieści się bowiem tylko 5 osób. Jechanie na kilka samochodów może okazać się bardzo uciążliwe. Dlatego też warto wiedzieć, że istnieje możliwość wynajęcia busa. Na co zwrócić uwagę decydując się na tego typu usługę?

 

Wynajem busa – od czego zacząć?

Przede wszystkim powinniśmy określić swoje potrzeby. Czy chcemy wynająć busa po to, aby przewieźć nim kilka osób na krótszym dystansie, czy potrzebujemy go po to, aby dostać się w miejsce urlopu? Może chcemy podczas wakacji móc wygodnie przemieszczać się z grupą po mieście w celach turystycznych? Od tych czynników zależy to, na co przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę, wynajmując busa.

 

Wynajem busa – zalety

Jeśli chodzi o same motywacje do wynajęcia pojazdu przewożącego naraz 9 osób, to są one różne. Czasami chcemy wspomóc się busem, ale zastanawiamy się, czy to w ogóle ma sens. Przede wszystkim, jeśli planujemy dłuższy wyjazd na wakacje w kilka osób, to jak najbardziej jest to opłacalna inwestycja. Po pierwsze, wynajem busa daje nam możliwość zaoszczędzenia pieniędzy za przejazd i paliwo, na które składa się 8 osób. 

 

Po drugie, możemy zaoszczędzić czas, który spędzilibyśmy w osobnych samochodach na wspólną podróż, podczas której możemy rozmawiać, oglądać filmy, czy też słuchać muzyki. W takich warunkach czas mija o wiele szybciej, a my cieszymy się upragnionym urlopem. Dodatkowo wynajem busa pozwala nam nie martwimy się tym, że pomylimy drogę, nie musimy sprawdzać odpowiedniej trasy i monitorować tego, co dzieje się na jezdni. Nie boimy się także o to, że uczestnicy podróży zgubią się nawzajem, wybiorą inne drogi itp.

 

Na co zwrócić uwagę gdy wynajmujemy bus?

Jeśli potrzebujemy busa po to, aby przejechać dłuższy dystans i dodatkowo przemieszczać się nim w celach turystycznych, to powinniśmy sprawdzić, czy jego wygoda nam odpowiada. Ważne jest to, aby bus był zaopatrzony w podłokietniki, wygodne i wyprofilowane siedzenia, a także klimatyzację. Ta ostatnia kwestia wydaje się jedną z najważniejszych. Latem, gdy najczęściej wybieramy się na wakacje ze znajomymi, możemy przeżyć całkiem nieciekawe chwile w dusznej puszce, w jaką zmienić może się nieprzystosowany bus. Podczas wynajmowania busa dowiemy się, czy istnieje, chociażby możliwość regulowania nawiewu zimnego powietrza przez każdego pasażera. To samo dotyczy także ogrzewania. Jeśli nasz urlop ma miejsce w zimę, to ogrzewanie jest kluczowe dla wygody pasażerów w podróży. Warto również sprawdzić, czy bus posiada przyciemnione szyby. Dzięki temu w pojeździe jest chłodniej a do tego mamy możliwość bezproblemowego zdrzemnięcia się.

 

Stan techniczny busa

Najważniejszą niemal kwestią, o której wiele osób może zapomnieć, jest sprawdzenie stanu technicznego wynajmowanego busa. Jeśli się na tym nie znamy, to zapytajmy kogoś zaufanego, kto ma na ten temat pojęcie. Ważne jest to, aby sprawdzić stan i ciśnienie w oponach oraz systemy ABS, czy EBV. Za każdym razem, gdy płacimy za jakąś usługę albo po prostu z niej korzystamy, mamy prawo uzyskać informacje, które mają wpływ na nasze bezpieczeństwo, życie i zdrowie. Przejazd busem wspólnie ze znajomymi, przy jakiejkolwiek miłej okazji nie powinien być dla nas stresujący. Dlatego ważne jest to, abyśmy upewnili się, że z wynajmowanym pojazdem jest wszystko w porządku.