Efektywna zbiórka odpadów

Operatorzy odpadów, którzy każdego dnia zajmują się ich efektywną zbiórką dysponują rozbudowanym zapleczem pojazdów, które umożliwiają im pracę w terenie. Istnieje jednak przynajmniej kilka różnych rodzajów śmieciarek, które posiadają swoje konkretne przeznaczenie.

Poddawane regularnej, intensywnej eksploatacji, czasem mogą wymagać także serwisowania, co można wykonać bezpośrednio u producenta konkretnego modelu śmieciarki, tym bardziej, że są to dość specyficzne pojazdy. Ważne są wówczas oryginalne części zamienne do śmieciarek, co do których funkcjonowania w praktyce nie będziemy mieć żadnych obaw.

 

Najpopularniejsze rodzaje śmieciarek

 

W przypadku zbiórki odpadów z mniejszych, pojedynczych kubłów z pojedynczych gospodarstw domowych, najlepiej sprawdzają się śmieciarki ładowane od tyłu, które będą posiadały specjalny, najczęściej dzielony na pół wrzutnik hydrauliczny. Wśród dostępnych rodzajów wrzutników można też pokusić się o rozwiązanie elektryczne oraz w pełni zintegrowane. Zazwyczaj jednak, śmieciarki w wersji ładowanej od tyłu tak czy inaczej wymagają do pracy dodatkowego operatora oprócz kierowcy, który umieści kubły na wrzutniku.

 

Alternatywę stanowią śmieciarki, przy których takich operator tak naprawdę nie jest wymagany- są to śmieciarki ładowane od przodu, a więc tak zwane frontloadery. Idealnie nadają się one do zbiórki odpadów komunalnych z dużych, miejskich kontenerów lub też z kontenerów podobnej wielkości, ale pochodzących od firm i przedsiębiorstw. W końcu, kompromis stanowi pojazd typu sideloader, gdzie wrzutnik znajduje się z boku śmieciarki. Kierowca, a zarazem operator posiada specjalistyczne kamery dające mu możliwość kontrolowania sytuacji na całym roboczym boku pojazdu. Są to bardzo efektywne śmieciarki, które umożliwiają zbieranie zarówno odpadów z pojedynczych, małych kubłów, jak i z bardzo dużych kontenerów o naprawdę imponującej pojemności. Dzięki sprawnie działającemu wrzutnikowi praca może zostać maksymalnie przyspieszona tak, aby była jeszcze bardziej wydajna.