Auto nowe czy używane?

Auto nowe czy używane?

Każdy z nas chciałby mieć samochód nowy, którym dopiero co wyjechaliśmy z salonu samochodowego. Nie ukrywajmy jednak, że większość z nas nie stać na taki zakup. Samochody, mimo że coraz liczniejsze są jednak kosztowne. Przynajmniej biorąc tutaj pod uwagę auta w pełni nowe. Nic w związku z tym dziwnego, że większość z nas decyduje się na samochody, które znajdujemy na rynku wtórnym. Takie mają po kilka czy nawet kilkanaście lat, a więc są również i zdecydowanie tańsze.

Ogromny rynek

Nie jest oczywiście powiedziane, że zakup samochodu z drugiej ręki jest czymś pozbawionym sensu. Jeśli nie stać nas na samochód nowy, oczywiste jest, że musimy zdecydować się na pojazd używany. Ważne jest wówczas jednak to, aby zachować ostrożność i postawić na samochód, który będzie naprawdę zadbany i sprawny technicznie. Bardzo często w takiej sytuacji na giełdę czy też do sprzedawcy takiego pojazdu zabieramy mechanika. To dobry pomysł. Zwłaszcza jeżeli dodatkowo auto możemy poddać badaniu technicznemu. Wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo, że uda nam się wykryć ewentualne usterki. Na tym jednak nasze możliwości się nie kończą.

Raport VIN

Bardzo wiele w kontekście zakupu samochodu używanego może dać nam raport VIN, który możemy zamówić na wielu serwisach. Jest to gwarancja tego, że otrzymamy wszystkie najważniejsze informacje o produkcie. Nie tylko mówimy tu więc o jego specyfikacji technicznej czy roku produkcji. Poza tym bardzo ważnymi informacjami są liczba właścicieli, rzeczywisty przebieg kilometrów czy ewentualne wypadki, jeśli oczywiście do takich z udziałem takiego pojazdu dochodziło. Ponadto raport VIN pozwoli nam sprawdzić, czy taki pojazd nie widnieje w spisie aut kradzionych. Mamy więc pewność, że nie kupujemy samochodu, który figuruje w takiej ewidencji.