Firma transportowa- sprawdź jej licencje i certyfikaty

Firma transportowa- sprawdź jej licencje i certyfikaty

Szukając na forum dobrej firmy transportowej można się naprawdę zdziwić, jak wiele osób czuje się oszukanych.A przecież dobra jakość usług powinna być priorytetem. Niestety w wielu przypadkach nie jest. Oczywiście nie oznacza to, że każda firma transportowa jest nieuczciwa. Po prostu przy wyborze warto zwrócić uwagę na pewne rzeczy, dzięki którym możemy uniknąć błędów i ewentualnych problemów.

Po pierwsze: zawsze sprawdzaj opinie w internecie

Nigdy nie podpisuj umowy nie sprawdzając opinii o danej firmie. Na wielu portalach internetowych można znaleźć opinie o usługach, jakości, czy też ich terminowości . Oczywiście dzięki opiniom innych użytkowników możemy również więcej dowiedzieć się o cenach. A zasadniczo o ich windowaniu. Niestety takie oszustwa ciągle się zdarzają. Również zbyt niska cena może świadczyć o niskiej jakości usług, a tego też należy się wystrzegać.

Po drugie: sprawdź licencje, certyfikaty i rejestry

Nim zdecydujesz się na podpisanie umowy, to koniecznie sprawdź, czy firma transport tir posiada Certyfikat Kompetencji Zawodowych. Jest on wystawiany Instytut Transportu Drogowego. Kluczowe są również licencję. One powinny upoważniać do transportu określonych towarów. Bardzo ważna jest nie tylko licencja dotycząca transportu w Polsce, ale również w całej Europie, ale i wszelkie inne dokumenty transportowe. Taka licencja jest wystawiana przez Głównego Inspektora Transportu Drogowego i jest ważna przez okres 5 lat. Oczywiście istotne znaczenie mają też kompetencje zawodowe i również one powinny być potwierdzone certyfikatem.

Po trzecie: zawsze podpisuj umowę

Oczywiście jeżeli zdecydujesz się na daną firmę, koniecznie podpisz z nią umowę. Jest ona swego rodzaju gwarantem bezpieczeństwa. Zatem w razie problemów z transportem, czy też opóźnień będziesz mógł starać się o odszkodowanie, czy zadośćuczynienie. Tutaj trzeba zwrócić uwagę czy dany przewóz będzie przewozem ubezpieczonym, gdyż w razie wypadku będziesz mógł starać się o odszkodowanie.

Firma logistyczna na Podkarpaciu to gwarancja Twojego zadowolenia.