Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Wypożyczenie samochodu to zabieg, na który decyduje się wielu Polaków. Nie dlatego, że nie stać ich na własne auto i go nie posiadają. Obecnie samochody osobowe znaleźć można w niemal każdej rodzinie i patrząc na to, jak wielkie jest to dobro, nie ma w tym nic dziwnego. Zdarzyć się jednak może, że z jakiegoś powodu z takiego pojazdu nie będziemy mogli skorzystać. Wówczas niezbędne może okazać się jego wypożyczenie. Zastanówmy się w związku z tym, ile kosztuje wypożyczenie takiego auta i od czego uzależniona jest cena takiego najmu.

Ceny zależne od modelu

Nie da się ukryć, że na cenę w głównej mierze wpływ ma model czy marka pojazdu. Tego jednak można się było spodziewać i nie jest to żadną niespodzianką. Przechodząc do konkretów i biorąc pod uwagę cennik wypożyczalni auta Partnercars z Krakowa, widzimy wyraźnie, że najtańszy jest Volkswagen Up, którego doba wypożyczenia kosztuje zaledwie 54 zł, ale tylko wtedy, kiedy wypożyczamy go przynajmniej na szesnaście dni. Ceny rosną, im wypożyczenie jest krótsze, choć to akurat normalne i do czynienia mamy z tym w każdej wypożyczalni bez wyjątku.

Najdroższy jest natomiast Ford Transit. Ten jest jednak już dziewięcioosobowy, a doba jego wypożyczenia na identycznych warunkach to blisko 250 zł. Różne są oczywiście także i opłaty za kaucję i sprowadzają się one w zależności od modelu auta od 500 do 1500 zł.

Dodatki pomocne kierowcy

Samo wypożyczenie pojazdu to nie wszystko. Każda szanująca się wypożyczalnia samochodów, a bez wątpienia taką jest właśnie Partnercars swoim klientom ma do zaoferowania szereg dodatków, które wielokrotnie są bezcenne. Przykładem może być nawigacja samochodowa, choć tę zazwyczaj mamy również w telefonie, a więc z takiego dodatku większość kierowców rezygnuje. Nie jest to takie oczywiste, jeśli chodzi o lodówkę turystyczną. Tutaj warto wziąć to pod uwagę. Tym bardziej że doba jej wypożyczenia to zaledwie pięć złotych. Nie jest najdroższej, a jest to produkt, który może nam się przydać podczas wyjazdów.