Parking przy lotnisku – strzeżony czy dozorowany?

Parking przy lotnisku – strzeżony czy dozorowany?

Z linii lotniczych Polacy korzystają coraz chętniej i możemy mieć pewność, że będzie tak nadal. Pamiętać trzeba przede wszystkim o tym, że obecnie na rynku dostępnych jest wiele tanich linii lotniczych, dzięki czemu podróżowanie po Europie, a nawet i całym świecie jest już nie tylko znacznie bardziej komfortowe, ale również i tańsze. Przynajmniej jeśli mielibyśmy porównać to z cenami biletów, które miały miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Wówczas z lotnisk korzystali niemal tylko i wyłącznie ludzie o wysokim statusie majątkowym. Dziś na lot pozwolić sobie może nawet zwykły Kowalski.

Jeżeli jesteśmy już przy komforcie, to zauważmy też, że najczęściej na lotnisko udajemy się własnym środkiem transportu. Przy podróży na tydzień, dwa czy nawet dzień każdy chciałby, aby jego samochód był w miarę bezpieczny. Dlatego warto przyjrzeć się zlokalizowanym przy lotniskach parkingom. Te mogą być strzeżone lub też dozorowane. Dla wielu jest to jedno i to samo, a szkoda, bo jednak różnica jest tutaj naprawdę znaczna. Tak więc, który wybór będzie lepszy? Przyjrzyjmy się tym dwóm opcjom, obserwując parking przy lotnisku w Pyrzowicach.

Parking dozorowany

W pierwszej kolejności skupmy się na parkingach dozorowanych. Tak oto nie jest to najlepsza, a przynajmniej najbezpieczniejsza opcja, jeśli pod uwagę weźmiemy miejsca parkingowe. Zauważmy bowiem, że teren dozorowany to jedynie miejsce, które jest wynajęte pod parking dla samochodów. W związku z tym, jeśli naszemu pojazdowi stanie się jakaś krzywda, to parking nie ponosi za to odpowiedzialności. Możemy w związku z tym powiedzieć, że jest to opcja dla tych najbardziej ryzykownych, którzy szukają najtańszej opcji.

Parking strzeżony

Zupełnie inaczej to wygląda, jeśli pod uwagę weźmiemy parking strzeżony. Wówczas jest to miejsce parkingowe nie tylko z ogrodzeniem, ale również szlabanem czy też ochroną oraz monitoringiem. Widać w związku z tym wyraźnie, że poziom ochrony jest tutaj na znacznie wyższym poziomie. To jednak nie wszystko, ponieważ w razie kradzieży czy też uszkodzenia auta parking ponosi za to pełną odpowiedzialność. Ryzyko jest tu więc o wiele mniejsze.

Co wybrać?

Dla nas wybór jest oczywisty. Niezależnie od celu czy też czasu pozostawienia samochodu na parkingu wybralibyśmy parking strzeżony. Różnice w cenie nie są bowiem na tyle wysokie, aby ryzykować. Tym bardziej że uszkodzenie czy kradzież niosą w sobie o wiele poważniejsze skutki finansowe. Lepiej więc być przezornym i podczas wyjazdu nie martwić się o bezpieczeństwo swojego pojazdu.